Kniha návštěv

Datum 13.04.2013

Vložil Maruš

Titulek Poslední příspěvek

Děkuji za pozvání, ale s vyučujícími jsem se setkávala několik let, ať už v rámci třídních schůzek, či z osobní iniciativy. Většinu jich znám a názor na ně měnit nehodlám. A jako většina rodičů mám negativní zkušenosti ze způsobu řešení problémů. Psala jsem ještě jeden příspěvek, který se zde bohužel nezobrazil, kde jsem se pokusila konkrétněji přiblížit, co mně i jiným rodičům vadí. Takže v kostce: zkrátka se domnívám, že na Vaší škole chybí osobnosti s přirozenou autoritou, selským rozumem a nadšením... (Až na pár výjímek.) Ze školy vyzařuje několik let negativní nálada. To je nejhorší. Bohužel - ať chceme nebo ne, zážitky dětí ze základní školy je budou provázet po celý život. A v době jejich školní docházky my - rodiče - kromě každodenních starostí musíme řešit, s čím zase děti ze školy přijdou... Buď je to nápad paní učitelky, co si děti mají přinést, či úkol, jaký mají splnit, anebo události, které se na půdě školy řešily... Domnívám se, že většinu rodičů nezajímají technické vymoženosti a projekty, kterých se účastníte, ale spíše to, zda je o děti dobře postaráno, zda už od prvních tříd vše funguje, jak má, v klidu, děti mají možnost se nasvačit, napít, dojít na toaletu, uklidit si věci do tašek, zapsat si úkoly, dojít na oběd... Učitelé jednotlivých ročníků by měli brát ohled na úskalí různých období dětského věku. Hlavně by vše mělo stát na důvěře a spolehlivosti. Děkuji za možnost vyjádření mého názoru. Více sem přispívat nebudu. Jen je mi líto (a doufám, že nejsem sama), že jinde TO může fungovat lépe...

Zpět na diskuzi