Tělesná výchova

Školní rok 2017/2018

Vánoční turnaj - 19. 12. 2017

Fotbal:

mladší žáci                          starší žáci

1. místo - 7.B                        1. místo - 9.A

2. místo - 6.B                        2. místo - 9.B

3. místo - 6.A                        3. místo - 8.B

4. místo - 7.A                        4. místo - 8.A


Přehazovaná:

mladší žákyně                       starší žákyně

1. místo - 7.A                        1. místo - 8.B

2. místo - 6.B                        2. místo - 9.A

3. místo - 6.A                        3. místo - 8.A

 

Školní rok 2016/2017

Orientační běh

Obhájili jsme zlato a navíc přidali další vítězství.

Na letošní ročník krajského kola škol v orientačním se běhu se sjelo do Plzně velké množství účastníků z 18 škol. Naši školu reprezentovali pouze žáci I. stupně a vedli si výborně. V kategorii 1. – 3.třída si zástupci z 2.A Markéta Gelnerová, Aneta Hanáková a z 3.B Josef Bejvančický, Adam Blecha a Lucie Mudrová vybojovali skvělými výsledky zlatý pohár a obhájili tak vítězství z loňska ve stejné kategorii. V jednotlivcích získala Markéta 1.místo, Josef byl třetí, Adam s Luckou šestí a Aneta jedenáctá.

V kategorii 4. – 5.třída si nejlépe vedli Michael Škrle a Anna Gelnerová ze 4.B, oba obsadili 3.místo. Petr Biersak byl čvrtý, Adéla Fišarová šestá a Denisa Bodurková třináctá (všichni 4.B), Adéla Vlachová devátá ( 5.A). Tato skvělá umístění znamenala pro naši školu opět první místo v družstvech!

Všem děkujeme za reprezentaci školy a těšíme se za rok zas.

Kdo to zkusí s námi?                                                                Mgr. Marta Hanáková

Orientační běh - krajské kolo

/album/orientacni-beh-krajske-kolo1/img-7677-jpg/ /album/orientacni-beh-krajske-kolo1/img-7713-jpg/ /album/orientacni-beh-krajske-kolo1/img-7717-jpg/

Žáci ZŠ Kralovice hráli juniorskou NBA

Na čtyřech kontinentech se dosud představila basketbalová juniorská NBA, jejímž prostřednictvím slavná soutěž pomáhá rozvoji této hry po celém světě. Na mapu zemí, které se připojily do projektu letos, přibyla i Česká republika.

Protože projekt do tuzemska přivádí prostřednictvím České basketbalové federace slovutná NBA, mají obě soutěže hodně společného. Klubový draft proběhl 11. října 2016 v pražské hale Královka a rozhodl o tom, že ZŠ Kralovice hrála za New Orleans Pelicans.

Třicet školních družstev bylo přiřazeno ke 30 týmům NBA a rozděleno do dvou konfederací  a šesti divizí. Mohli hrát chlapci i děvčata ročníku narození 2005 a mladší. Divize jihozápadní Čechy odpovídá jihozápadní divizi NBA. Hráli se tři turnaje, týmy se utkali vždy dvakrát vzájemně a první dva z každé divize ještě doplnily dva úspěšnější týmy ze třetích míst  a sehrály konferenční finále systémem play-off. Poslední finálový zápas si schovaly na 13.12. na Final Four do Prahy, kdy se napřed sehrály tyto zápasy a pak duel o vítěze prémiového ročníku Jr. NBA.

Týmu žáků ZŠ Kralovice v čele s kapitánkou Terezkou Čuříkovou se podařilo postoupit přes základní skupinu do semifinálových bojů play off, které proběhlo ve čtvrtek 8.12.  v halé pražského USK - Na Folimance. Kralovický tým měl silnou oporu v doprovodném fanclubu, který byl složen z kamarádů, spolužáků i rodičů všech zapojených hráčů.

Děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Jr NBA - Praha, čtvrtfinále

/album/jr-nba-praha-ctvrtfinale/p1090130-jpg/ /album/jr-nba-praha-ctvrtfinale/p1090133-jpg/ /album/jr-nba-praha-ctvrtfinale/p1090138-jpg/