Názory zde vyjádřené jsou subjektivním hodnocením jednotlivců,
NEJSOU PROTO OFICIÁLNÍM VYJÁDŘENÍM ZŠ KRALOVICE.
Vyhrazujeme si právo, nevhodné příspěvky odstranit!

Kniha návštěv

Datum 09.04.2013

Vložil Maruš

Titulek zveřejníte tohle?

Odpovědět

Udivil mě nový příspěvek v knize návštěv.... Předpokládám, že lidé žádné nepíší nebo jsou negativní, takže je raději nezveřejňujete. Odpověď paní ředitelky mne pobavila.... Děti samozřejmě venku čekají za každého počasí, i když pár se jich na schody jistě vmáčkne. Pan školník přichází většinou těsně před 7,45 a ze židle v informačním centru toho asi moc neuhlídá a hlavně nevypadá, že by ho něco zajímalo... Zažila jsem, kdy se žákyně I.st. pozvracela před vchodem do šaten, evidentně jí nebylo dobře, všichni ji překračovali a dozor nikde. Našla jsem uklízečku, děvče za doprovodu spolužaček odešla za třídní učitelkou, která snad povolala rodiče.... Jeden incident z mnoha... Nebudu ani popisovat, co se dělo a děje na rampách v době přestávky před odpoledním vyučováním. S podpisem souhlasu s pobytem svého dítěte venku nesouhlasím a myslím, že bychom se dopátrali toho, že je tu něco v nepořádku. Zodpovědnost jste přesunuli na koho?... Stačil by jeden člověk, který by neseděl na topení a neklábosil, místo toho by se občas prošel a trochu výchovně zapůsobil. A snad jen takový detail - pěkné motto ve smyslu, že vám jde o to, aby děti věděli.... Skutečně se tím řídí všichni vaši pedagogičtí pracovníci??? Těch, co za něco stojí, vám zbylo ve škole "poskrovnu" a aby se u vás udrželi, chce to asi sakra zatnout zuby. (Já se jen modlím, aby mi dítě na SŠ nepropadlo...) A propo - z na sobě nezávislých stran se ozývá, že z jisté dámy je cítit alkohol, jistý učitel TV se chová před žáky jako vojenský tyran a před žákyněmi jako nezletilý puberťák, no a o ostatních figurkách se nebudu ani rozepisovat. Já vím, že vychovávat a učit je těžké, ono je to poslání a ne každý se na to hodí.... Hodilo by se trochu sebereflexe... Asi se moc nadnášíte...

Datum 11.04.2013

Vložil Mgr. Dana Duxová

Titulek Re: zveřejníte tohle?

Odpovědět

Vážená Maruš,

dovolte, abych Vás pozvala do naší základní školy na osobní setkání s vyučujícími.

Datum 13.04.2013

Vložil Maruš

Titulek Poslední příspěvek

Odpovědět

Děkuji za pozvání, ale s vyučujícími jsem se setkávala několik let, ať už v rámci třídních schůzek, či z osobní iniciativy. Většinu jich znám a názor na ně měnit nehodlám. A jako většina rodičů mám negativní zkušenosti ze způsobu řešení problémů. Psala jsem ještě jeden příspěvek, který se zde bohužel nezobrazil, kde jsem se pokusila konkrétněji přiblížit, co mně i jiným rodičům vadí. Takže v kostce: zkrátka se domnívám, že na Vaší škole chybí osobnosti s přirozenou autoritou, selským rozumem a nadšením... (Až na pár výjímek.) Ze školy vyzařuje několik let negativní nálada. To je nejhorší. Bohužel - ať chceme nebo ne, zážitky dětí ze základní školy je budou provázet po celý život. A v době jejich školní docházky my - rodiče - kromě každodenních starostí musíme řešit, s čím zase děti ze školy přijdou... Buď je to nápad paní učitelky, co si děti mají přinést, či úkol, jaký mají splnit, anebo události, které se na půdě školy řešily... Domnívám se, že většinu rodičů nezajímají technické vymoženosti a projekty, kterých se účastníte, ale spíše to, zda je o děti dobře postaráno, zda už od prvních tříd vše funguje, jak má, v klidu, děti mají možnost se nasvačit, napít, dojít na toaletu, uklidit si věci do tašek, zapsat si úkoly, dojít na oběd... Učitelé jednotlivých ročníků by měli brát ohled na úskalí různých období dětského věku. Hlavně by vše mělo stát na důvěře a spolehlivosti. Děkuji za možnost vyjádření mého názoru. Více sem přispívat nebudu. Jen je mi líto (a doufám, že nejsem sama), že jinde TO může fungovat lépe...

Datum 14.04.2013

Vložil Hanka

Titulek Re: Poslední příspěvek

Odpovědět

S názorem paní Maruš bude souhlasit spousta rodičů, bohužel je to zde letitý problém.....tato škola nemá dobrou pověst. Je to veliká škoda.

Datum 18.01.2013

Vložil Ludmila

Titulek

Odpovědět

Je od Vás hezké, že necháváte čekat děti ráno před školou i když je -10°C, proč je nepustíte do šatny?

Datum 22.01.2013

Vložil Mgr. Dana Duxová, ředitelka ZŠ Kralovice

Titulek Re: Ludmila

Odpovědět

Vážená paní,
věřte mi, že děti v takovém mrazu venku nenecháváme. Vždy mají možnost pobývat v zasklené části vchodu a při mrazivém počasí je pan školník pouští průběžně do budovy školy. Ve škole však musí být děti pod dohledem, který funguje dle organizačního a provozního řádu školy. Děti, které přijíždí do školy před 7.30 mají přístup do šaten v mrazivém počasí dříve. Kralovické děti mají možnost přijít do školy v době otevření školy, to jest v 7.45 hod.

Datum 07.01.2012

Vložil M.Škvorová

Titulek pochvala

Odpovědět

moc hezká škola a mé vnučce se tam moc líbí

Datum 16.02.2010

Vložil Marie Sovová

Titulek Pochvala

Odpovědět

Ahoj, máte krásnou školu i stránky. Ráda se na ně občas podívám, ahoj .

Datum 09.11.2009

Vložil M.Čapounová

Titulek pochvala

Odpovědět

Moc chválím tyto stránky.jsou mnohem přehlednější a hlavně HEZČÍ nž ty předtím!Takže moc je chválím!!!

Datum 27.10.2009

Vložil V.Kubelková

Titulek Pochvala

Odpovědět

Chválím všechny autory nových školních stránek. Jsou mnohem přehlednější, než staré a poskytují mnoho nových informací!!

Díky za ně!!