Hudební výchova

Školní rok 2014/2015


Karlovarský skřivánek - krajské kolo

Pět nejlepších zpěváků naší školy se zúčastnilo ve středu 11.2.2015 krajského kola pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek v Plzni.

V kategorii mladších zpěváků nestudujících sólový zpěv nejvíce zabodoval žák 3.A Dominik Houška, který získal cenu poroty za vynikající vlastní kytarový doprovod a celkově skončil na 16. – 17. místě. Ze třiceti zúčastněných zpěváků si 15. místo vyzpívala Veronika Koudelová z 5.B a Anna Gelnerová z 2.A se umístila na 29. místě.

Ve druhé kategorii starších zpěváků byla účast z důvodu vysoké nemocnosti o něco slabší, ale pěvecké dovednosti jednotlivých zpěváků byly na velmi vysoké úrovni. Aneta Bláhová (6.A) a Iveta Dostálová (7.A) se sice umístily na posledních dvou příčkách v žebříčku (18. a 16. – 17. místo), ale jelikož se jednalo o jejich první větší pěvecké vystoupení, i toto považuji za úspěch. Překonat musely především obrovskou trému, a to se jim podařilo. 

Karlovarský skřivánek

/album/karlovarsky-skrivanek1/img-3785-jpg/ /album/karlovarsky-skrivanek1/img-3788-jpg/ /album/karlovarsky-skrivanek1/img-3789-jpg/

Karlovarský skřivánek 2015 - školní kolo

            Již tradiční hudební soutěží na naší škole se stala pěvecká soutěž Karlovarský skřivánek, která se vždy koná na začátku kalendářního roku.

26. 1. 2015 proběhlo kolo školní, kterého se opět zúčastnili žáci 1. i 2. stupně. Pro velký zájem soutěžících byli „skřivánci“ rozděleni do tří soutěžních kategorií – kategorie 1. tříd, kategorie pro žáky 2. – 4. tříd a kategorie 5. – 9. tříd.

 Celkem se zúčastnilo soutěže 35 zpěváků, kteří si pro odbornou porotu měli připravit jednu píseň lidovou a jednu dle vlastního výběru. Úroveň soutěže byla opravdu na vysoké úrovni, ale přesto porota vybrala ty nejlepší. Stali se jimi:

Kategorie 1. tříd

  1. místo A. Běláčová, K. Nová
  2. místo K. Vorlová, B. Kožíšková
  3. místo D. Folk

Kategorie 2. – 4. tříd

  1. místo D. Houška, A. Gelnerová
  2. místo M. Kožíšková
  3. místo E. Baborová, M. Tranová

Kategorie 5. – 9. tříd

  1. místo A. Bláhová, T. Sebránková
  2. místo I. Dostálová, V. Koudelová
  3. místo V. Kimlová, A. Koptová

Ti nejlepší zpěváci postupují do krajského kola, které se bude konat v Plzni 11. 2. 2015.

Doufám, že si ze soutěže všichni odnesli pěkné zážitky a že zájem žáků o hudební soutěže bude nadále tak velký jako doposud.